
Cellulit, boczki, bryczesy, pelikany, oponki i fałdki – to wszystko, czego żadna z nas nie lubi, a nadejście wiosny i lata przypomina nam, że większość z nas ma coś do ukrycia. Zadbaj o jędrne i piękne ciało.
Siedzący tryb życia, nieodpowiednia dieta, zaburzenia hormonalne oraz szkodliwe działanie czynników zewnętrznych przyspieszają proces starzenia. Jego pierwsze oznaki objawiają się na naszej twarzy, jednak medycyna estetyczna i kosmetologia oferują nam szeroki wybór zabiegów, które pomagają skutecznie zwalczać zmarszczki.
Skóra na naszym ciele również się starzeje, co zwykle zauważamy później niż drobne zmarszczki wokół oczu i ust. W miarę upływu czasu zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Ciało staje się wiotkie, a tkanka tłuszczowa, która z wiekiem magazynuje się w okolicach ud, brzucha, ramion, zwisa ociężale i powoduje powstanie znienawidzonej przez kobiety skórki pomarańczowej, czyli cellulitu.
3 technologie – bezpieczny i skuteczny sposób na gładką skórę
UltraVacum to połączenie masażu próżniowego, fali radiowej i ultradźwięków, aby precyzyjnie walczyć z cellulitem i brakiem jędrności skóry.
Masaż próżniowy zasysa i drenuje skórę, dzięki czemu pobudza krążenie krwi oraz limfy, usuwa obrzęki oraz zastoje i rozbija nagromadzoną tkankę tłuszczową.
Fala radiowa (RF) podgrzewa tkanki i napina włókna kolagenowe. Wysoka temperatura stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, pobudza skórę do intensywnej regeneracji i przyspiesza proces przemiany materii.
Ultradźwięki to niesłyszalne dla człowieka fale dźwiękowe. Emitowane podczas zabiegu docierają do tkanek i zwiększają przepływ krwi, dzięki czemu skóra jest lepiej dotleniona.
Wskazania
- Redukcja cellulitu
- Wiotkość skóry
- Redukcja obrzęków
- Modelowanie sylwetki
Przeciwwskazania
- Ciąża i karmienie piersią.
- Nieuregulowana cukrzyca.
- Ostre infekcje bakteryjne i wirusowe.
- Choroby kardiologiczne i nowotworowe.
- Żylaki.
- Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.
Jak przygotować się do zabiegu
Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania, jednak ważne jest poinformowanie kosmetologa o przyjmowanych lekach oraz o przebytych i aktualnych chorobach. Dzięki temu kosmetolog będzie miał pełniejszy obraz Twojego stanu zdrowia i będzie mógł dostosować zabieg do Twoich indywidualnych potrzeb.
Ile zabiegów należy wykonać
Liczba zabiegów zależy od zaawansowania problemu. Zazwyczaj zaleca się wykonanie od 7 do 14 zabiegów, które powinny być rozłożone na dwa razy w tygodniu. Ostateczną ilość zabiegów oraz częstotliwość można ustalić po konsultacji z kosmetologiem, który oceni stan skóry i dostosuje plan leczenia do Twoich potrzeb.
Ile trwa zabieg
Czas trwania zabiegu może się różnić w zależności od ilości opracowywanych partii ciała. Zazwyczaj trwa on od 20 do 40 minut.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg może być odczuwany przez niektóre osoby jako lekko niekomfortowy lub delikatnie bolesny, jednak to doświadczenie może się różnić w zależności od indywidualnej wrażliwości na ból. W przypadku masażu próżniowego, fali radiowej i ultradźwięków, które zostały wymienione wcześniej, mogą występować pewne uczucia ciśnienia, ciepła lub mrowienia na skórze podczas zabiegu.
Zabiegi na ciało mogą pomóc w leczeniu defektów takich jak rozstępy, wiotkość skóry, cellulit, boczki, oponki i cellulit, a odpowiednio dobrany plan zabiegów może zminimalizować ich widoczność.Pamiętaj, że zabiegi na ciało mogą pomóc w poprawie wyglądu, ale nie zastąpią zdrowego stylu życia. Regularna aktywność fizyczna, zrównoważona dieta i odpowiednia pielęgnacja skóry są kluczowe dla utrzymania zdrowego i pięknego ciała. Bądź cierpliwa i konsekwentna w swoich wysiłkach, a rezultaty przyjdą z czasem.
dr n. med. Aleksandra Żerdzińska