HArmonyCA – hybryda, która zrewolucjonizuje rynek zabiegów anty-aging?

HArmonyCA – hybryda, która zrewolucjonizuje rynek zabiegów anty-aging?

HArmonyCA – to pierwszy hybrydowy biostymulator tkankowy, który kilka dni temu pojawił się na polskim rynku. Jak wiecie, do nowości podchodzę ostrożnie i czekam, cierpliwie obserwując, czy produkt spełni nasze oczekiwania, ale przede wszystkim, czy jest bezpieczny. Na szczęście w przypadku HArmonyCA mamy do czynienia z nowością na rynku polskim, ale nie nowością światową.

W Ameryce Południowej lekarze posiadają ponad 8-letnie doświadczenie w jego stosowaniu, a w Wielkiej Brytanii wykorzystuje się go od 2 lat. Co więcej, zawarte w nim 2 substancje podawane są do tkanek już od bardzo długiego czasu. Pierwszy z nich – kwas hialuronowy (HA) – od 18 lat stale zwiększa swoją popularność i udowadnia bezpieczeństwo, a hydroksyapatyt wapnia (CaHA) to substancja, z którą posiadamy ponad 10-letnie doświadczenie.

HArmonyCA to także najnowszy produkt należący do rodziny produktów firmy Allergan, z których wywodzi się gama produktów Juvederm®, oraz pierwsza toksyna botulinowa o nazwie handlowej BOTOX®.

W gronie trenerów Allergan Medical Institute miałam przyjemność poznać tajniki HArmonyCa i jako jedna z pierwszych zacząć z nim pracę. Wszystkie „tips and tricks” zdradzili nam dr Maurizio Cavallinii oraz dr Sylwia Lipko-Godlewska.

Jak działa HArmonyCA?

To produkt hybryda zawierający w sobie zarówno usieciowany kwas hialuronowy, jak i mikrosfery hydroksyapatytu wapnia. Pierwsza z tych substancji daje efekt niewielkiego przyrostu objętości, a druga – zbudowana z jonów wapnia i fosforu – tworzy w skórze rusztowanie. To na nim wygodnie osiadają fibroblasty – nasze najwspanialsze komórki, które produkują wszystko to, co potrzebne jest skórze, czyli włókna kolagenowe, włókna elastynowe, kwas hialuronowy i inne białka sygnałowe i transportujące.

Jak działa HArmonyCA

Powyższa rycina ilustruje mechanizm działania produktu HArmonyCA. Bezpośrednio po wstrzyknięciu do tkanki (1) zauważysz niewielki efekt wypełnienia zmarszczek i poprawy struktury skóry (2, 3). Jednak dopiero po około 3 miesiącach w skórze pojawią się nowe włókna kolagenu i elastyny, których ilość będzie narastać aż do 12. miesięcy!

Uzbrój się w cierpliwość

Największym wrogiem zabiegów opartych o podawanie substancji stymulujących jest CZAS. Na ostateczne efekty trzeba poczekać. Fibroblasty potrzebują czasu, aby stworzyć nowe włókna i substancje – nie wyrzucają ich z siebie jak bankomat, do którego włożyłaś kartę kredytową.

Od ponad 2 lat rynek medycyny estetycznej „bombardowany” jest informacjami o stymulatorach tkankowych. To określenie przyjęło się tak dobrze, że stało się swoistą modą. Powiedziałabym jednak, że to rodzaj mody, która nigdy nie przeminie – taki klasyk. Pomysł podawania stymulatorów tkankowych oparty jest o ideę pobudzania skóry do odbudowy oraz dostarczania jej bodźców lub składników „zmuszających” ją do regeneracji. To jednak założenie znane znacznie dłużej niż ten medialny szał obecny od 2 lat. Każdy laser, peeling, masaż, mikronakłuwanie czy mezoterapia igłowa pobudza skórę do przebudowy – jest więc STYMULATOREM.

Co wyróżnia produkt HArmonyCA?

Można by powiedzieć, że HArmonyCA to kolejny stymulator na rynku, jednak byłoby to zbytnim uproszczeniem. Poniżej wymieniłam 3 najistotniejsze fakty, które powodują, że jest on wyjątkowy:

  • Po pierwsze to długodziałający stymulator – badania pokazały, że do 12 miesięcy od wprowadzenia preparat ma właściwości stymulujące, co oznacza, że skóra w tak długim czasie ulega stopniowej poprawie.
  • Brak ryzyka reakcji alergicznych – budujące go związki naturalnie występują w naszym organizmie.
  • Rekomendowane jest wykonanie 1 zabiegu w roku (w przypadku skóry bardzo wiotkiej drugi zabieg wykonuje się po 1 miesiącu).

Film z zabiegu

Czas trwania zabiegu

Zabieg trwa od 30 minut do 1 godziny.

Czy zabieg boli?

Zabieg nie wymaga znieczulenia. Produkt podawany jest kaniulą przy wykonaniu łącznie 2 do 4 wkłuć. W trakcie zabiegu pacjenci mogą odczuwać dyskomfort, ale nie jest to bolesne.

Rekonwalescencja

Brak – następnego dnia możesz wrócić do pracy, nałożyć lekki makijaż. Unikaj jednak sauny, basenu, intensywnego wysiłku do tygodnia po zabiegu.

Cennik

Jak mogę się zapisać na zabieg?

Zadzwoń tel. +48 792 305 990

Zostaw kontakt - oddzwonimy

Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu wizyty lub zabiegu.

Podobne wpisy

Testy alergologiczne
Dermatologia

Testy alergologiczne

Diagnostyka alergicznego zapalenia skóry za pomocą testów naskórkowych (zestaw „Standard I, II oraz Kosmetyki”) służy wykrywaniu alergenów kontaktowych, czyli substancji, które często występują w naszym

Czytaj więcej »

Newsletter

Bądź na bieżąco z ofertami specjalnymi i wpisami na blogu – zostaw kontakt

Subscription Form
Scroll to Top

Zostańmy w kontakcie

Newsletter

Bądź na bieżąco z promocjami i ofertami specjalnymi.

Subscription Form 2