
Czy wiesz na czym polega zabieg i co powoduje, że jest tak skuteczny? Medycyna estetyczna dynamicznie się rozwija i inwestuje w coraz skuteczniejsze sposoby leczenia skóry. Jedną z nowatorskich terapii jest połączenie dwóch efektywnych metod: mezoterapii mikroigłowej i radiofrekwencji (RF) w jeden zabieg zwany radiofrekwencją mikroigłową.
Mikronakłucia pozwalają na pokonanie bariery naskórka i oddziaływanie na głębiej położone warstwy skóry, powodując możliwie najmniejsze uszkodzenia na jej powierzchni. Z kolei, radiofrekwencja, oddziałując na tkanki energią cieplną, intensywnie pobudza produkcję kolagenu i elastyny oraz odnowę komórek.
Połączenie obu technologii, czyli przesyłanie fal RF za pośrednictwem głowicy wyposażonej w ultra-cienkie igły bezpośrednio do głębokich warstw skóry, sprawia, że zabieg jest skuteczniejszy, a efekty trwalsze. Kliknij czytaj więcej i dowiedz się dlaczego warto skorzystać z zabiegu RF w Derma Clinique.
Czym różni się radiofrekwencja mikroigłowa od laseroterapii
Laseroterapia, w ostatnich dwóch dekadach, zyskała sobie ogromną popularność oraz zaufanie pacjentów, jako doskonała alternatywa dla zabiegów chirurgicznych. Radiofrekwencja mikroigłowa należy do tej samej grupy nieinwazyjnych i niewymagających rekonwalescencji zabiegów, które dają świetne efekty odmładzające i regenerujące skórę. Jednocześnie, technologia radiofrekwencji mikroigłowej pozwala oddziaływać bezpośrednio na głębiej położone warstwy skóry, bez uszkadzania zdrowego naskórka.
Zabieg jest szczególnie polecany w przypadku, gdy pacjent musi szybko wrócić do swoich codziennych zajęć i nie może sobie pozwolić na noszenie „po zabiegowych śladów”, czyli obrzęku, zaczerwienień, siniaczków lub drobnych ranek po nakłuciach. Igły w głowicy urządzenia do radiofrekwencji mikroigłowej są tak cienkie, że miejsca nakłuć pozostają niewidoczne. Z kolei opuchlizna i zaczerwienienia znikają zwykle w ciągu 1-2 dni po zabiegu.
Czy fale RF są bezpieczne
W medycynie estetycznej stosuje się fale radiowe (RF) o wysokiej częstotliwości, najczęściej 0,5-7MHz, co pozwala na wykonywanie zabiegów bez ryzyka porażenia prądem. Urządzenia wykorzystywane w gabinetach medycznych, posiadają odpowiednie atesty, które potwierdzają ich skuteczność i wysokie standardy bezpieczeństwa.
Komu polecana jest innowacyjna technologia
Radiofrekwencja mikroigłowa jest niezastąpiona w walce z różnymi problemami skóry. Powszechnie stosuje się ją w kuracjach odmładzających. Doskonałe efekty daje również w leczeniu blizn potrądzikowych. Spektakularne rezultaty zaobserwowano w terapii łysienia oraz innych schorzeń skóry głowy. Fale radiowe z powodzeniem można stosować również na pozostałe obszary ciała, uzyskując widoczne rezultaty ujędrnienia i zagęszczenia skóry oraz poprawienia i wyszczuplenia sylwetki.
Radiofrekwencja mikroigłowa na twarz
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest powszechnie stosowany w celu odmładzania skóry twarzy, szczególnie w podatnych na wiotczenie, obszarach pod oczami, policzkami i rzuchwą. Pod wpływem oddziaływania fal radiowych na głębokie warstwy skóry, włókna kolagenowe obkurczają się (co widać tuż po zabiegu), dając efekt liftingu. Opadający owal twarzy, powieki czy policzki, zostają uniesione i naprężone. W kolejnych tygodniach, głębokie warstwy skóry ulegają intensywnej odbudowie. W tym czasie dochodzi do znacznego przyrostu kolagenu, co pomaga skórze odzyskać dawną grubość, jędrność i młodzieńczy wygląd.
Procedura radiofrekwencji mikroigłowej umożliwia też spłycenie zmarszczek oraz bruzd nosowo-wargowych, przywraca promienny koloryt skóry, zwęża pory i likwiduje zaskórniki. Fale RF zalecane są również w walce z trądzikiem oraz z bliznami potrądzikowymi.
Radiofrekwencja mikroigłowa na skórę głowy
Mezoterapia, czyli mikro nakłucia skóry głowy, w celu wprowadzenia substancji odżywczych bezpośrednio w głębiej położone tkanki, wykazuje dużą skuteczność w walce z łysieniem lub przerzedzeniem włosów. Jeśli dodać do tego radiofrekwencję, która pozwala na podgrzanie komórek w celu pobudzenia ich intensywnej regeneracji można uzyskać wyjątkowo dobre efekty.
Terapia pozwala na zahamowanie wypadania włosów i przyspieszenie procesu ich odrastania. Seria zabiegów pozwala uzyskać widoczne efekty, wymaga jednak nieco cierpliwości, ze względu na powolny cykl wzrostu włosa. Zregenerowane cebulki potrzebują paru miesięcy, aby wyprodukować włosy widoczne na powierzchni skóry.