Tropokolagen: wsparcie delikatnej skóry powiek

zabieg z tropokolagenem

W świecie dermatologii i medycyny estetycznej nasze pojęcie o składnikach wpływających na zdrowie skóry dynamicznie ewoluuje. Innowacje w tej dziedzinie pozwalają zachować skórze młodość i świeżość na dłuższy czas. Jednym z przełomowych odkryć jest tropokolagen, biologiczny prekursor kolagenu, który odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu struktury tkanki skórnej. Jego zastosowanie w terapiach anti-aging otwiera nowe możliwości dla regeneracji i zachowania zdrowego wyglądu skóry, w tym delikatnej skóry powiek, dla której wciąż poszukujemy stymulatora idealnego.

Tropokolagen w preparacie MD-TISSUE

Kolagen jest podstawowym komponentem rusztowania skóry, struktury odpowiedzialnej za jej wytrzymałość i elastyczność. Tropokolagen to jego prekursor, który podany bezpośrednio do skóry służy jako cegiełka do budowy nowej sieci włókien kolagenowych. Przyczynia się do utrzymania sprężystości skóry, co jest kluczowe w profilaktyce oraz terapii starzenia się skóry. Dodatkowo wykazano, że cząsteczki tropokolagenu powodują namnażanie fibroblastów – komórek produkujących składniki skóry.

Korzyści z zabiegu mezoterapii z użyciem tropokolagenu

Zabieg mezoterapii z wykorzystaniem preparatu MD-TISSUE, bogatego w tropokolagen i inne substancje aktywne jak kwas askorbinowy oraz witaminy grupy B, dostarcza bezpośrednio w głębsze warstwy skóry składniki niezbędne do jej regeneracji. Dzięki temu pacjenci mogą oczekiwać:

  • zwiększenia gęstości i elastyczności skóry,
  • wygładzenia drobnych linii i zmarszczek,
  • poprawy ogólnej struktury skóry,
  • wzmocnienia bariery ochronnej skóry.

Tropokolagen - wskazania do zabiegu

Preparat MD-Tissue znajduje zastosowanie w odbudowie i regeneracji skóry twarzy, szyi i dekoltu, a także w terapii trudno gojących się ran.W gabinecie Derma Clinique główne jego zastosowanie to delikatna skóra wokół oczu, która wymaga:
  • odżywienia,
  • pogrubienia i zagęszczenia,
  • likwidacji drobnych zmarszczek,
  • wzrostu napięcia i sprężystości,
  • spłycenia cieni oraz rozjaśnienia kolorytu.
*** Tropokolagen (oraz inne stymulatory tkankowe, takie jak: osocze bogatopłytkowe, polinukleotydy czy fibryna) nie jest substancją służącą do odbudowy objętości, a więc do korekty doliny łez. W przypadku znacznie widocznego połączenia powiekowo-policzkowego należy rozważyć korektę wolumetryczną w obrębie środkowej części twarzy oraz bezpośrednio w okolicy powiek.

Ile zabiegów z tropokolagenem potrzebuję?

Plan zabiegów ustalany jest za każdym razem indywidualnie. Standardowo dla uzyskania najlepszych efektów zalecamy wykonanie serii zabiegów – zwykle rozpoczynamy od jednego zabiegu w tygodniu przez pierwsze 4 tygodnie, następnie zabieg co drugi tydzień przez miesiąc i w końcu – zabieg raz w miesiącu przez kolejne dwa miesiące. To pozwala na stopniowe odbudowywanie struktury kolagenu i utrwalanie efektów.Podtrzymanie efektu: zwykle 1 zabieg podtrzymujący co 3 miesiące.

Co warto wiedzieć przed zabiegiem z tropokolagenem?

Przed przystąpieniem do mezoterapii z tropokolagenem lekarz oceni stan skóry i dostosuje liczbę zabiegów do potrzeb skóry pacjenta. Warto pamiętać, że najlepsze efekty są widoczne po przestrzeganiu całego cyklu terapii oraz regularnym stosowaniu zalecanych zabiegów podtrzymujących efekt.

Po serii zabiegów zauważysz, że Twoja skóra staje się bardziej napięta, a zmarszczki pod oczami – wygładzone. Skóra cały czas się starzeje, dlatego zalecamy przeprowadzanie zabiegów podtrzymujących efekt co 3 miesiące. To pozwoli na dłużej cieszyć się efektami odmłodzenia.

Jak wygląda zabieg z tropokolagenem?

Zabieg na okolicę oczu poprzedzony jest nałożeniem kremu znieczulającego, a następnie produkt jest podawany bardzo cienką igłą. Zwykle w okolicy oczu wykonywanych jest od 5 do 8 ukłuć, co znacznie redukuje szanse na powstanie siniaków. W dniu zabiegu widoczny jest lekki obrzęk, który znika następnego dnia po zabiegu. Ewentualne siniaki wchłaniają się w ciągu kilku dni.

Mezoterapia z tropokolagenem

Mezoterapia z użyciem MD-TISSUE to zaawansowana opcja terapeutyczna dla pacjentów poszukujących skutecznych metod poprawy wyglądu i kondycji skóry. Zapraszamy do konsultacji, podczas których omówimy szczegóły terapii i odpowiemy na pytania.

Zapraszamy do kontaktu i umówienia się na konsultację. Odkryj młodość na nowo – pozwól sobie na regenerację skóry, na którą zasługujesz.

Cennik

Jak mogę się zapisać na zabieg?

Zadzwoń tel. +48 792 305 990

Zostaw kontakt - oddzwonimy

Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu wizyty lub zabiegu.

Podobne wpisy

Newsletter

Bądź na bieżąco z ofertami specjalnymi i wpisami na blogu – zostaw kontakt

Subscription Form
Scroll to Top

Zostańmy w kontakcie

Newsletter

Bądź na bieżąco z promocjami i ofertami specjalnymi.

Subscription Form 2