Laser fraxel widocznie zmniejsza blizny

Laser fraxel widocznie zmniejsza blizny

Każdy, kto zmagał się z bliznami, wie, że nie ma łatwego i szybkiego sposobu na ich wyleczenie. Niestety, blizna to nie maleńkie znamię, które można stosunkowo łatwo usunąć. Walce z bliznami często towarzyszy frustracja, w jaką można popaść po wypróbowaniu kilkunastu drogich kremów i zabiegów, dających mizerne rezultaty.

Jak powstają blizny

Kiedy powierzchnia skóry zostaje uszkodzona na skutek cięcia, zadrapania lub oparzenia, specjalne komórki – fibroblasty wytwarzają substancję zwaną kolagenem, która wypełnia i zamyka ranę. Kolagen jest twardym, włóknistym białkiem, które stanowi największą część tkanki bliznowatej. Kolagen jest również podstawowym budulcem normalnej, nieuszkodzonej skóry, ale w tkance bliznowatej włókna kolagenowe są znacznie liczniejsze i zdecydowanie bardziej przypadkowo ułożone. Dlatego blizna ma nierówny koloryt – jest odbarwiona lub przebarwiona – oraz nierówną, uwypukloną powierzchnię. 

Niektóre blizny zanikają z czasem. Dzieje się tak głównie w przypadku małych, płytkich blizn u dzieci i młodych osób, których skóra intensywnie się regeneruje. Jednak w przypadku większości blizn u dorosłych procedura leczenia wymaga cierpliwości i… zaawansowanej technologii.

Laserowe usuwanie blizn

Korekta wyglądu blizny wymaga jednoczesnego usunięcia zbliznowaconych fragmentów tkanki i intensywnej produkcji nowej, niezdeformowanej skóry. Zastosowanie lasera frakcyjnego pozwala osiągnąć ten cel. Pod wpływem naświetlania wiązką lasera, dochodzi do uszkodzenia wybranych komórek skóry. Jednocześnie tkanka jest stymulowana do wzmożonej produkcji kolagenu, w celu rekonstrukcji leczonego obszaru skóry. Ponieważ wiązka lasera dociera kilka milimetrów poniżej naskórka, oddziałuje ona na komórki nie tylko na powierzchni, ale również w obrębie skóry właściwej.

Zabieg laserem frakcyjnym

Podczas zabiegu, uprzednio znieczulony fragment skóry jest naświetlany głowicą lasera. Wiązki światła, wnikają punktowo na kilka milimetrów w głąb skóry, doprowadzając do jej celowych uszkodzeń. Równocześnie skóra otaczająca uszkodzone miejsca pozostaje nietknięta. Po zabiegu pacjent może zobaczyć w miejscu naświetlenia kwadratowy ślad, wyglądający jak mozaika brązowych i naturalnych punktów.

Brązowe punkty to tkanki poddane frakcjonowanej termolizie, na skutek której, w tkance rozpocznie się proces głębokiej i intensywnej odnowy komórek. Dzięki temu, że uszkodzone tkanki otoczone są zdrowymi, proces leczenia przebiega bardzo szybko.

Efekty

Już po pierwszym zabiegu widać różnicę w strukturze skóry. Pełny efekt uwidacznia się w ciągu 3 miesięcy od laseroterapii. Tyle czasu trwa proces regeneracji wiązań kolagenu i elastyny.

W przypadku blizn, do osiągnięcia pożądanego rezultatu, potrzeba zwykle wielu powtórek zabiegu. Jednak po każdej terapii, naświetlany obszar ciała ulega poprawie. Skóra zagęszcza się i wygładza, koloryt ulega ujednoliceniu, a blizna stopniowej redukcji. Końcowy efekt terapii zależy jej częstotliwości, a także indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Cennik

Jak mogę się zapisać na zabieg?

Zadzwoń tel. +48 792 305 990

Zostaw kontakt - oddzwonimy

Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu wizyty lub zabiegu.

Podobne wpisy

Newsletter

Bądź na bieżąco z ofertami specjalnymi i wpisami na blogu – zostaw kontakt

Subscription Form
Scroll to Top

Zostańmy w kontakcie

Newsletter

Bądź na bieżąco z promocjami i ofertami specjalnymi.

Subscription Form 2