Wszystko co należy wiedzieć o estetyce ust – kwas hialuronowy

kwas hialuronowy - estetyk ust

Usta to element twarzy obok którego nie można przejść obojętnie. Są symbolem zmysłowości i seksualności, przyciągają wzrok zarówno kobiet i mężczyzn. Nie bez przyczyny od wieków kobiety podkreślają ich kształt. Z kilku powodów pragniemy coś w nich zmienić, podkreślić. Celem zabiegów w obrębie ust może być:

 • Chęć podkreślenia konturów ust.
 • Korekcja kształtu lub symetrii, gdy np. jedna warga pozostaje w dysproporcji między drugą, np. bardzo wąska górna warga.
 • Dodanie objętości oraz powiększanie zbyt małych ust.
 • Nawilżenie i odświeżenie czerwieni wargowej.
 • Przywrócenie poprzedniej jakości ust, które z wiekiem utraciły swoją objętość oraz kontur.

Jednak należy pamiętać, że naczelnym celem zabiegu jest poprawa wyglądu ust, a nie zupełna zmiana. Efekt ma być naturalny.

W jaki sposób starzeją się nasze usta?

Skóra ust jest nawilżania od środka przez kwas hialuronowy, który wiąże wodę przez co zapewnia odżywienie i nawilżenie czerwieni wargowej. Z biegiem czasu ilość kwasu hialuronowego w całym organizmie ulega stopniowej redukcji, w efekcie czego:

 • Usta stają się cieńsze.
 • Pojawiają się wokół nich zmarszczki pionowe (tzw zmarszczki palacza, nawet jeżeli kobieta nie pali).
 • Zaczynają opadać kąciki ust, tworząc tzw linie marionetki, które nadają twarzy smutny wyraz.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegów w okolicy ust?

 • Opryszczka czynna. Przy nawrotowej opryszczce wskazane jest leczenie profilaktyczne lekami p/wirusowymi.
 • Duże ubytki zębowe- zaawansowana próchnica.
 • Noszenie stałych aparatów ortodontycznych.
 • Stosowanie leków przeciwzakrzepowych w dużych dawkach.
 • Ciąża i karmienie piersią.

Jakie są efekty zabiegu?

Około 70 % pacjentek w dniu po zabiegu ma znacznie obrzęknięte usta, niezależnie od tego czy były znacznie powiększane czy tylko nieznacznie nawilżane małą ilością kwasu hialuronowego. Jest to wynik mechanicznego działania igły i należy cierpliwie odczekać 24-48h na ustąpienie obrzęku. Ze względu na duży stopień ukrwienia czerwieni wargowej po zabiegu mogą pojawić się siniaki, które samoistnie w ciągu kilku dni ulegają wchłonięciu.

Wskazówki postępowania po zabiegu

Jak napisano powyżej nie należy panikować jeżeli następnego dnia wstaniemy z bardzo obrzękniętymi ustami. Nadmierne obrzmienie oraz tkliwość ustąpią w ciągu 24-72 godzin. Do 2 tygodni po zabiegu należy powstrzymać się od picia gorących napojów, korzystania z sauny oraz opalania w solarium.

Czy zabieg jest bezpieczny?

W mediach straszą nas obrazki kobiet z ustami glonojada czy kaczora, jednak w rzeczywistości efekty korekcji ust są nieporównywalnie inne i lepsze. Trzeba tylko umieć zachować umiar. Pacjentki często chcą więcej i rolą lekarza jest przekonać pacjenta do właściwego zabiegu. Do zabiegu korekcji ust stosowane są preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to najbezpieczniejszy wypełniacz, gdyż naturalnie występuje w naszym organizmie.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, lecz mimo to większość pacjentek ocenia zabieg jako umiarkowanie bolesny. Kilka niżej wymieniowych sposobów służy redukcji nieprzyjemnych odczuć podczas iniekcji.

 • Przed zabiegiem na okolicę która ma być poddana zabiegowi stosowane są kremy znieczulające, np. Emla, na okres około 30-45 min.
 • Dodatkowo większość ampułek HA zawiera dodatek lidokainy – substancji znieczulającej.
 • Iniekcje HA są wykonywane przy użyciu ultra-cienkich igieł.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

W zależności od zastosowanego preparatu efekt widoczny jest przez 6-12 m-cy.

Preparaty stosowane w naszym gabinecie:

Juvederm Volbella – kwas hialuronowy uzyskiwany w technologii Vycross o niezwykle gładkiej konsystencji co zapewnia uzyskanie maksymalnie naturalnego wyglądu. Preparat firmy Allergan posiada badania kliniczne, które pokazują, że efekt zabiegi zabiegu utrzymuje się do 12 miesięcy. Ampułka 1 ml.

Juvederm ultra smile – Preparat kwasu hialuronowego firmy Allergan. Przeznaczony dla kobiet, które chcą delikatnie nawilżyć oraz odświeżyć usta. Polecany dla kobiet, które chcą nieznacznie podkreślić zarys pięknych ust oraz dla kobiet, które wykonują zabieg po raz pierwszy i boją się, że ich usta będą nadmiernie powiększone. Polecany także dla młodych kobiet, których usta potrzebują tylko rewitalizacji. Ampułka 0,55 ml.

Każdy z wyżej wymienionych preparatów zawiera w swoim składzie lidokainę oraz posiada ultra-cienkie igły, które minimalizują odczucia bólowe zabiegu.

Cennik

Jak mogę się zapisać na zabieg?

Zadzwoń tel. +48 792 305 990

Zostaw kontakt - oddzwonimy

Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu wizyty lub zabiegu.

Podobne wpisy

peeling kawitacyjny
Pielęgnacja twarzy

Peeling kawitacyjny

Zabieg polega na delikatnym oczyszczaniu skóry przy użyciu aparatu emitującego fale ultradźwiękowe wyposażonego w specjalną szpatułkę. Aparat w połączeniu z wodą wytwarza małe pęcherzyki, które

Czytaj więcej »

Newsletter

Bądź na bieżąco z ofertami specjalnymi i wpisami na blogu – zostaw kontakt

Subscription Form
Scroll to Top

Zostańmy w kontakcie

Newsletter

Bądź na bieżąco z promocjami i ofertami specjalnymi.

Subscription Form 2