Czy Twoje znamiona zmieniły się w ostatnim czasie?

Badanie znamion - fotofinder

A może jest ich coraz więcej? Przyjrzyj się swojej skórze. Zauważyłeś zmiany? Czy to rak?

Specjalista odpowiada: Spokojnie to nie musi być groźna zmiana, ale żeby spać spokojnie wykonaj dermoskopie.

Dermoskopia to metoda badania znamion, które oglądam w powiększeniu. Dzięki funkcji wideo mam możliwość nie tylko oglądania danej zmiany na ekranie monitora, ale także zatrzymania jej w pamięci komputera. Badanie takie nazywamy wówczas wideodermoskopią. W gabinecie Derma Clinique posiadamy najnowocześniejszy sprzęt do wizualizacji zmian skórnych o nazwie Foto Finder.

Dlaczego warto wybrać wideodermoskopię?

Ponieważ sam często nie jesteś w stanie zapamiętać wszystkich swoich znamion. Nie wiesz, czy dane znamię jest nowe czy być może zmieniło się w ostatnim czasie. Dzieki wideodermoskopii mamy swoje archiwum. Możemy wygląd znamienia porównać do poprzednich obrazów, wstrzymując się od niepotrzebnego wycięcia chirurgicznego lub bezwzględnie zadecydować o jego konieczności.

Regularne badanie znamion to profilaktyka raków skóry, w tym najgroźniejszego raka skóry jakim jest czerniak. W ostatnich latach obserwujemy stały wzrost zapadalności na różne nowotwory skóry, a dzięki wczesnej diagnostyce oraz coraz najnowszym metodom leczenia wiele nowotworów skóry jest wyleczalnych.

Profilaktyka – zadbaj, żeby znamion nie było!

Odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna (unikaj nadmiernego przebywania na słońcu, używaj kremów z wysokim filtrem):

  • zmniejsza ryzyko powstawania nowych znamion,
  • zapobiega transformacji znamion w ogniska potencjalnie niebezpieczne,
  • chroni przed rozwojem raków skóry de novo- czyli na podłożu zdrowej skóry.

Większość osób myśli, że rak skóry powstaje ze „starego” znamienia, a to prawda tylko częściowa, gdyż większość czerniaków powstaje na zdrowej skórze, a nie ze znamienia!

„Samoocena” – jakie znamię powinno Cię zmartwić!

Regularne badanie samego siebie zgodnie z regułą ABCDE (ocena Asymetrii znamienia, jego Brzegów, Colorów, D– „diameter” średnicy oraz E– ewolucji).

Znamię, które powinno Cię martwić jest Asymetryczne, ma nierówne Brzegi, jest wieloColorowe oraz większe niż 7 mm średnicy(D). Najważniejsze, czy w jakikolwiek sposób zmieniło się w ostatnim czasie, czyli przeszło proces Ewolucji.

Jeżeli takie znamię masz – nie czekaj!

Zobacz, jak lekarze Derma Clinique uczestniczą w szkoleniu z Foto Findera. 

Cennik

Jak mogę się zapisać na zabieg?

Zadzwoń tel. +48 792 305 990

Zostaw kontakt - oddzwonimy

Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu wizyty lub zabiegu.

Podobne wpisy

Nowoczesny peeling Tranex
Pielęgnacja twarzy

Nowoczesny peeling Tranex

Tranex to nazwa nowoczesnego peelingu łączącego w sobie retinol i kwas traneksamowy. Oba składniki powodują złuszczenie skóry, a następnie hamują powstawanie nowych przebarwień. Retinol to

Czytaj więcej »

Newsletter

Bądź na bieżąco z ofertami specjalnymi i wpisami na blogu – zostaw kontakt

Subscription Form
Scroll to Top

Zostańmy w kontakcie

Newsletter

Bądź na bieżąco z promocjami i ofertami specjalnymi.

Subscription Form 2