Pozbądź się niechcianych włókniaków !!!
Włókniaki – co to jest?
Włókniaki miękkie, często pojawiają się na szyi, powiekach, pod pachami czy w pachwinach. Są to bezbolesne „dzyndzelki” lub „kikutki”, dzyndzelnki na skórze, miękkie w dotyku i workowato zwisające. Koloryt guzków jest identyczny z odcieniem skóry lub delikatnie ciemniejszy. Są zupełnie niegroźne jednak często powodują dyskomfort. Naruszone powodują krwawienie i ból. Jeżeli znajdują się w okolicy pachwin i pach powodują trudności w depilacji. Zlokalizowane po powiekach utrudniają wykonanie makijażu, a z czasem, gdy rosną mogą powodować zaburzenia pola widzenia. Na szyi mogą wplątywać się w biżuterię.
Jak leczyć włókniaki?
Przede wszystkim, każdą zmianę zauważoną na skórze, trzeba skonsultować z dermatologiem. Jeśli dermatolog zakwalifikuje zmianę jako włókniaka miękkiego, warto rozważyć usunięcie zmienionej tkanki. Usunięcie zwisających guzków zmniejsza ryzyko naderwania czy urwania włókniaka, wpływa również na nasze samopoczucie i poprawia walory estetyczne.
Usuwanie zmian skórnych laserem co2
Włókniaki można usuwać za pomocą lasera Co2. Laser Co2 jest z powodzeniem wykorzystywany z medycynie od lat 60-tych. Zabiegi z zastosowaniem lasera są szybkie, skuteczne i bezpieczne. Przed zabiegiem skóra jest miejscowo znieczulana specjalnym kremem lub miejscowym środkiem znieczulającym. W przypadku niewielkich zmian znieczulenie może okazać się niekonieczne. Zabieg polega na impulsowym naświetleniu tkanki wiązką światła laserowego, pod wpływem której z wybranego fragmentu tkanek zostaje odparowana woda, a naczynia zamknięte. Zabieg jest bezkrwawy, a rekonwalescencja mniej dokuczliwa niż po wycięciu zmiany skalpelem.
Po zabiegu laserowego usunięcia włókniaków
W obrębie usuniętej zmiany wytwarza się strupek, który odpada samoistnie w ciągu paru tygodni po zabiegu. Laser pozwala na bardzo precyzyjne operowanie światłem i ograniczenie naświetlonego obszaru do niezbędnego minimum. W efekcie, po usunięciu zmiany zwykle po kilku tygodniach nie ma śladu. Ważne jest właściwe postępowanie pozabiegowe, aby regeneracja skóry przebiegała prawidłowo. Pacjent powinien unikać podrażnień mechanicznych i chemicznych (kosmetykami) oraz, co bardzo ważne, ekspozycji na słońce i promieniowanie UV w solarium.
Zobacz film - tak wygląda zabieg w Derma Clinique!
"Tak, to jest coś dla mnie, jak mogę się zapisać?"
Jeżeli rejestracja jest nieczynna to:
Zostaw kontakt, wypełnij poniższy formularz oddzwonimy.