Twarz w 100% doskonała

Twarz w 100% doskonała

Ze starożytnej Grecji, kolebki matematyki, wywodzą się złote proporcje, czyli ściśle matematyczne wyliczenia doskonałych rysów twarzy. Zgodnie z antyczną regułą, piękno jest zaklęte w formule 1:1.618. Wzorcowe usta, według tych obliczeń, są 1.618 raza dłuższe od podstawy nosa. Z kolei, idealny nos wpisuje się w kształt trójkąta równobocznego, w którym długość boków wynosi 1.618 długości podstawy.

Nowe trendy w kalkulacjach piękności

Mimo, iż od czasów greckich minęło sporo stuleci, matematyczne obliczanie urody przeżywa ostatnio swój wielki comeback. W Internecie i prasie kobiecej można znaleźć sporo artykułów, których autorzy analizują twarze znanych modelek, aktorek i celebrytek, spekulując w ilu procentach są one zbliżone do ideału.

 • TWARZ idealna, zgodnie z panującymi trendami, ma kształt serca o wyraźnie zarysowanym konturze i pięknie wymodelowanej brodzie. Istnieją nawet badania naukowe, które za posiadaczki idealnego kształtu twarzy uznały Natalię Portman i Emilię Clarke.
 • BRWI doskonałe powinny być dość wyrazistym, regularnym łukiem. W tej kategorii znów wysoko plasują się Natalia Portman, Emilia Clarke oraz Angelina Jolie.
 • OCZY o kształcie migdałowatym, z delikatnie uniesionymi, zewnętrznymi kącikami, takie, jakie posiadają Jennifer Lawrence, Scarlett Johansson i Kim Kardashian uważa się obecnie za najpiękniejsze.
 • NOS musi być obowiązkowo mały i wąski. Dla wielu osób niedoścignionymi ideałami są Natalie Portman, Keira Knightley i Wonder Woman – Gal Gadot.
 • POLICZKI pięknie zarysowane i wyraziste to niewątpliwy atut. W tej kwestii większość Polek nie powinna mieć kompleksów, bo to typowo słowiańska cecha, z której słyniemy na świecie.
 • USTA pełne i wyraziste, są postrzegane są jako najbardziej seksowne, pod warunkiem, że wyglądają naturalnie. Wszelkie „kacze dzióbki” uznaje się za „obciachowe”. W kategorii ust, bez wątpienia, króluje Scarlett Johansson ze swoim, zniewalającym (głównie facetów) uśmiechem.

W idealnej harmonii ze zdrowym rozsądkiem

 • ASYMERTYCZNE RYSY – Przede wszystkim warto skorygować asymetrie. Z wiekiem mają one tendencję do pogłębiania się. Grawitacja potrafi nierównomiernie oddziaływać na opadanie policzków, kącików oczu czy warg. Zabiegi wolumeryczne pozwalają wyrównać obie strony twarzy, a harmonia to podstawa piękna.
 • DOSKONAŁE ŁUKI – korekta brwi to jedna z najtańszych opcji upiększania. Ich kształt można poprawić u kosmetyczki. Jeśli brwi są zbyt rzadkie, makijaż permanentny potrafi zdziałać cuda. Odrobina botoksu, wstrzyknięta w odpowiednim miejscu, uniesie brwi, nadając twarzy bardziej zmysłowy wyraz. Korekta brwi poprawia też wygląd górnej powieki.
 • MODELOWANIE NOSA – jeśli jesteś niezadowolona z kształtu nosa, to stu procentową zmianę może przynieść tylko chirurgia plastyczna. Do pewnego stopnia można jednak skorygować kształt nosa za pomocą kwasu hialuronowego. Jest to skuteczna metoda np. na wyrównanie asymetrii. Warto również pamiętać, że mimo obowiązujących ideałów urody, wspaniałe kariery zrobiły również posiadaczki dużych nosów – Rihanna, Cate Blanchett czy Kate Winslet. Wszystkie te panie gościły również na listach najpiękniejszych kobiet świata.
 • ZMYSŁOWE POLICZKI – odrobina wypełniacza, bazującego na kwasie hialuronowym może odmienić tę część twarzy w sposób zauważalny. Przy okazji, znaczącej poprawie ulegnie skóra w tym obszarze twarzy.
 • PIĘKNY UŚMIECH – Niewielkim kosztem można poprawić kształt ust. Wypełnianie warg kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych i niemal w stu procentach bezpieczny zabieg. Dobrze wykonana korekta, bez groteskowej przesady, potrafi dodać uroku i odjąć lat. Osoby z pełnymi, jędrnymi wargami wyglądają młodziej, zdrowiej i sympatyczniej. Nie mówiąc już o seksapilu.

Cennik

Jak mogę się zapisać na zabieg?

Zadzwoń tel. +48 792 305 990

Zostaw kontakt - oddzwonimy

Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu wizyty lub zabiegu.

Podobne wpisy

profhilo
Medycyna estetyczna

Profhilo czyli molekuła młodości

PROFHILO to zabieg nazywany molekułą młodości. W 2015 i 2016 roku został nagrodzony złotą statuetką za najlepszy zabieg odmładzający. Wyjątkowość tego zabiegu wynika z obecności

Czytaj więcej »

Newsletter

Bądź na bieżąco z ofertami specjalnymi i wpisami na blogu – zostaw kontakt

Subscription Form
Scroll to Top

Zostańmy w kontakcie

Newsletter

Bądź na bieżąco z promocjami i ofertami specjalnymi.

Subscription Form 2