Fotoprotekcja 365 dni w roku

Fotoprotekcja 365 dni w roku

2 września to dla wielu z Was czas powrotu do szkoły. W Derma Clinique też zaczynamy edukację. Lekcje o skórze będzie prowadzić Ewa. Takie imię wybrałam dla bohaterki naszych opowieści z cyklu Kobieta Kontra Czas. Na dzisiejszej lekcji poznasz niewidzialnych wrogów naszej skóry, którzy przyśpieszają jej starzenie, oraz dowiesz się, jak się przed nimi bronić. Usiądź wygodnie, wyciągnij zeszyt, a do ręki weź coś do pisania. Zaczynamy naukę z Derma Clinique.

Złoczyńcy

Ultrafiolet, podczerwień i światło widzialne są jak szajka złoczyńców, która obserwuje i atakuje nas cały czas. Poznaj ich…

Kobieta kontra czas - fotoprotekcja

Ultrafiolet B. Wraz z nadejściem jesienno-zimowych dni, ilość ultrafioletu B będzie coraz mniejsza. Tym samym, problem przebarwień czy oparzeń słonecznych będzie mniejszy. Niestety, to niewidzialny wróg i pewna jego ilość będzie nadal do nas docierać. Plamy słoneczne, przebarwienia i nowotwory skóry to efekt nadmiernej ekspozycji na UVB.

Ultrafiolet A. Atakuje na stałym poziomie cały rok. Nawet 1 grudnia, gdy zostajesz w domu, a za oknem śnieżyca. To właśnie ultrafiolet A, jest cichym zabójcą fibroblastów naszej skóry. Poczciwe fibroblasty produkują dla nas kolagen, elastynę i kwas hialuronowy. Im ich mniej, tym szybciej pojawiają się drobne zmarszczki i skóra traci napięcie.

Światło widzialne i podczerwień. Jeszcze kilka lat temu nie wiedzieliśmy, że przyczyniają się do procesu starzenia w podobnych mechanizmach jak ultrafiolet. Co gorsza światło niebieskie (HEV), emituje na Twoją twarz wprost z ekranu laptopa i telefonu.

Zatem

  • Nie odkładaj do szafki kremu z filtrem. Powinien być Twoim przyjacielem cały rok.
  • Zwróć uwagę, czy Twój krem na dzień zawiera, oprócz ochrony przed UVA i UVB, dodatkową ochronę przed światłem niebieskim i podczerwienią. Szczególnie warto zwrócić uwagę na kremy zawierające filtry mineralne, które stanowią tarczkę także dla światła niebieskiego.
  • Jeżeli jeszcze dołożysz do tego antyoksydanty w kremie (i w diecie także) to Twoja skóra odpłaci Ci się pięknym i zdrowym wyglądem na długo.

Jak mogę się zapisać na zabieg?

Zadzwoń tel. +48 792 305 990

Zostaw kontakt - oddzwonimy

Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu wizyty lub zabiegu.

Podobne wpisy

Kinesiotaping estetyczny – co to takiego?
Pielęgnacja twarzy

Kinesiotaping estetyczny – co to takiego?

Kinesiotaping estetyczny to odmiana kinesiotapingu, czyli metody leczenia i profilaktyki urazów wykorzystywana przez fizjoterapeutów w schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego. Kolorowe plastry naklejone na ciało do tej

Czytaj więcej »

Newsletter

Bądź na bieżąco z ofertami specjalnymi i wpisami na blogu – zostaw kontakt

Subscription Form
Scroll to Top

Zostańmy w kontakcie

Newsletter

Bądź na bieżąco z promocjami i ofertami specjalnymi.

Subscription Form 2