Pułapki wakacji: jak nie stać się babcią

Słońce kojarzy się z wakacjami, plażą i wypoczynkiem. Dla wielu osób idealny urlop oznacza leżenie na piasku i opalanie się. Złotobrązowy kolor skóry jest dowodem, że wakacje były udane. Bardzo często, rozkoszując się upalnym latem, zapominamy o tym, że promieniowanie ultrafioletowe przyspiesza starzenie i jest szkodliwe dla zdrowia.

Promieniowanie UVA i UVB

Promieniowanie słoneczne składa się z fal UVA, UVB i UVC. Fale UVC są pochłaniane przez warstwę ozonową, natomiast pozostałe rodzaje promieni docierają do ziemi i wywierają wpływ na ludzki organizm. Fale UVA stanowią 95% promieniowania i są główną przyczyną starzenia się skóry, ponieważ wnikają głęboko w tkanki i uszkadzają włókna kolagenowe. Promieniowanie UVB jest źródłem witaminy D i odpowiada za powstawanie opalenizny. Jednak w nadmiarze prowadzi do oparzeń słonecznych, rumienia, a nawet nowotworu skóry – czerniaka.

Fotostarzenie

Starzenie się skóry pod wpływem promieniowania ultrafioletowego jest poważnym zagrożeniem, dlatego doczekało się szeregu badań, a także odrębnego terminu – fotostarzenie. Określa się tak uszkodzenia skóry spowodowane przez intensywne i długotrwałe działanie promieni słonecznych. Widocznymi skutkami fotostarzenia są zmarszczki, przebarwienia oraz zwiotczenie i szorstkość skóry. Fotostarzenie sprawia, że wyglądamy starzej, niż na to wskazuje data urodzenia.

Jak się chronić przed promieniowaniem słonecznym

Promieniowanie ultrafioletowe jest szkodliwe, ale nie trzeba z tego powodu wpadać w panikę i zamykać się w ciemnym pomieszczeniu lub wzorem prababć, chować twarz pod ogromną parasolką. Przestrzeganie kilku prostych zasad, pozwoli bezpiecznie korzystać ze słońca:

  • Unikanie słońca w godzinach 10.00 – 15.00, czyli w czasie, gdy natężenie promieniowania jest największe.
  • Stosowanie filtrów UVA i UVB, w postaci kremów i balsamów oraz chronić oczy okularami słonecznymi z filtrem.
  • Regularne zabiegi fotoodmładzania.

Fotoodmładzanie twarzy w Derma Clinique

Bywa tak, że doskonały nastrój, po urlopie, może zepsuć spojrzenie w lustro. Chwila zapomnienia na słońcu, brak kremu ochronnego i w efekcie cera jest wysuszona, pojawiły się przebarwienia lub pogłębiły zmarszczki. Na szczęście w gabinecie medycyny estetycznej Derma Clinique, można sobie skutecznie poradzić z tymi problemami.

Ogólny stan zmęczonej słońcem i wysuszonej skóry poprawi mezoterapia. Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu w tkankę podskórną preparatów odżywczych, nawilżających i wybielających – w zależności od indywidualnych potrzeb. Kompleksy regenerujące oparte są na bazie kwasu hialuronowego, odpowiadającego za intensywne nawilżanie skóry oraz zwalczających objawy starzenia antyoksydantów, aminokwasów, minerałów i witamin. Pozytywne efekty, w postaci głębokiego nawilżenia i rozjaśnienia cery oraz spłycenia drobnych zmarszczek daje seria zabiegów mezoterapii powtarzanych w odstępach dwutygodniowych.

Natomiast gdyby po lecie znacznie pogłębiły się zmarszczki, jest to dobry moment na podjęcie radykalnej walki z nimi. Jeśli cierpimy na nadmiar zmarszczek mimicznych, gładką cerę pomoże odzyskać toksyna botulinowa, zawarta w preparatach takich, jak Botox. Rezultaty osiągnięte za pomocą botuliny utrzymują się ok. 6 miesięcy. W przypadku zmarszczek spowodowanych utratą objętości i zwiotczeniem skóry, warto pomyśleć o wypełniaczach zawierających usieciowany kwas hialuronowy, który doskonale wygładza zmarszczki. Liftingujący efekt utrzymuje się średnio pół roku.

Cennik

Jak mogę się zapisać na zabieg?

Zadzwoń tel. +48 792 305 990

Zostaw kontakt - oddzwonimy

Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu wizyty lub zabiegu.

Podobne wpisy

Newsletter

Bądź na bieżąco z ofertami specjalnymi i wpisami na blogu – zostaw kontakt

Subscription Form
Scroll to Top

Zostańmy w kontakcie

Newsletter

Bądź na bieżąco z promocjami i ofertami specjalnymi.

Subscription Form 2