Naczyniaki rubinowe

Naczyniaki rubinowe

Naczyniaki rubinowe, nazywane także punktami naczyniowymi lub – bardziej dosadnie – naczyniakami starczymi, ozdabiają ciało prawie każdego po 30. roku życia. Jak się ich pozbyć i czy znana jest przyczyna ich pojawiania się, przeczytasz niżej.

Ważne fakty

  • Naczyniaki rubinowe mogą przyjmować różne formy – od drobnych czerwonych punkcików po wyniosłe guzki. Właśnie te ostatnie, gdy zostaną zahaczone, mogą powodować krwawienie.
  • Są to zwykle zmiany łagodne i wprawne oko dermatologa potwierdzi szybko tę diagnozę, jednak obecność nowej, czerwonej i szybko rosnącej zmiany powinna wzbudzić Twój niepokój – koniecznie pokaż ją specjaliście.
  • Naczyniaki rubinowe lubią chodzić nie tyle parami, ile całymi stadami – na ciele niejednego pacjenta widziałam ich setki. Z roku na rok przybywa nowych zmian.
  • Może być ich tak wiele, że trudno je zliczyć.
  • Najpierw jest to zwykle kilka drobnych punkcików, które rosną lub częściej pozostają drobnymi kropeczkami.
  • Przyczyna ich pojawiania się pozostaje nieznana – przypisujemy to uwarunkowaniom genetycznym oraz upływającemu czasowi.
  • U kobiet naczyniaki rubinowe szczególnie lubią pojawiać się w okolicy biustu, dekoltu i brzucha.

Laser naczyniowy – sposób na usunięcie naczyniaków rubinowych

Naczyniaki rubinowe to zmiany łagodne i możesz z nimi żyć, jednak gdy ich nie lubisz – laser naczyniowy rozprawi się z nimi w kilka sekund. Zmiany po zabiegu ciemnieją i w ciągu kilku dni do 2 tygodni (w zależności od wielkości wyjściowej zmiany) odpadają.

Naczyniak rubinowy: obraz kliniczny naczyniaka na dekolcie oraz widziany w 20-krotnym powiększeniu.

Cennik

Jak mogę się zapisać na zabieg?

Zadzwoń tel. +48 792 305 990

Zostaw kontakt - oddzwonimy

Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu wizyty lub zabiegu.

Podobne wpisy

Mezoterapia igłowa
Pielęgnacja twarzy

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia jest zabiegiem polegającym na bezpośrednim wstrzykiwaniu w skórę aktywnie działających substancji. Podanie ich metodą wstrzyknięć pozwala na ominięcie bariery naskórkowej, przez którą większość substancji

Czytaj więcej »

Newsletter

Bądź na bieżąco z ofertami specjalnymi i wpisami na blogu – zostaw kontakt

Subscription Form
Scroll to Top

Zostańmy w kontakcie

Newsletter

Bądź na bieżąco z promocjami i ofertami specjalnymi.

Subscription Form 2