Naczyniaki rubinowe

Naczyniaki rubinowe

Naczyniaki rubinowe, nazywane także punktami naczyniowymi lub – bardziej dosadnie – naczyniakami starczymi, ozdabiają ciało prawie każdego po 30. roku życia. Jak się ich pozbyć i czy znana jest przyczyna ich pojawiania się, przeczytasz niżej.

Ważne fakty

  • Naczyniaki rubinowe mogą przyjmować różne formy – od drobnych czerwonych punkcików po wyniosłe guzki. Właśnie te ostatnie, gdy zostaną zahaczone, mogą powodować krwawienie.
  • Są to zwykle zmiany łagodne i wprawne oko dermatologa potwierdzi szybko tę diagnozę, jednak obecność nowej, czerwonej i szybko rosnącej zmiany powinna wzbudzić Twój niepokój – koniecznie pokaż ją specjaliście.
  • Naczyniaki rubinowe lubią chodzić nie tyle parami, ile całymi stadami – na ciele niejednego pacjenta widziałam ich setki. Z roku na rok przybywa nowych zmian.
  • Może być ich tak wiele, że trudno je zliczyć.
  • Najpierw jest to zwykle kilka drobnych punkcików, które rosną lub częściej pozostają drobnymi kropeczkami.
  • Przyczyna ich pojawiania się pozostaje nieznana – przypisujemy to uwarunkowaniom genetycznym oraz upływającemu czasowi.
  • U kobiet naczyniaki rubinowe szczególnie lubią pojawiać się w okolicy biustu, dekoltu i brzucha.

Laser naczyniowy – sposób na usunięcie naczyniaków rubinowych

Naczyniaki rubinowe to zmiany łagodne i możesz z nimi żyć, jednak gdy ich nie lubisz – laser naczyniowy rozprawi się z nimi w kilka sekund. Zmiany po zabiegu ciemnieją i w ciągu kilku dni do 2 tygodni (w zależności od wielkości wyjściowej zmiany) odpadają.

Naczyniak rubinowy: obraz kliniczny naczyniaka na dekolcie oraz widziany w 20-krotnym powiększeniu.

Cennik

Jak mogę się zapisać na zabieg?

Zadzwoń tel. +48 792 305 990

Zostaw kontakt - oddzwonimy

Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu wizyty lub zabiegu.

Podobne wpisy

Omega test
Dietetyka

OMEGA Test

OMEGA Test to badanie stężenia kwasów tłuszczowych na poziomie komórkowym, które ułatwi modyfikację dotychczasowego sposobu odżywiania oraz skuteczną profilaktykę chorób cywilizacyjnych. OMEGA Test to klucz

Czytaj więcej »

Newsletter

Bądź na bieżąco z ofertami specjalnymi i wpisami na blogu – zostaw kontakt

Subscription Form
Scroll to Top

Zostańmy w kontakcie

Newsletter

Bądź na bieżąco z promocjami i ofertami specjalnymi.

Subscription Form 2