
Ciągły rozwój medycyny i kosmetologii spowodował konieczność poszukiwania nowych, mało inwazyjnych sposobów leczenia powszechnie występujących defektów estetycznych. Karboksyterapia pierwotnie była stosowana do wsparcia gojenia ran i zaburzeniach krążenia. Dzięki swojemu wielokierunkowemu działaniu zdobywa rosnące zainteresowanie w branży medycznej.
Spis treści
Na czym polega zabieg karboksyterapii
Karboksyterapia to podskórne podanie dwutlenku węgla. Wprowadzenie dwutlenku węgla w skórę sprawia, że organizm “myśli”, że w tym obszarze występuje niedobór tlenu i reaguje zwiększeniem przepływu krwi do tej części ciała.
Następuje rozszerzenie i wytworzenie nowych naczyń krwionośnych, a to doprowadza do zwiększenia ilości tlenu, który pomaga w odbudowie i odżywieniu komórek skóry.
Karboksyterapia – wielokierunkowa terapia skóry
Cellulit i nadmierna tkanka tłuszczowa to złożone problemy skórne występujące u większości kobiet. Karboksyterapia, dzięki wielokierunkowemu działaniu jest skuteczną metodą walki ze skórką pomarańczową. Dwutlenek węgla wprowadzony w obszar objęty cellulitem zmienia się
w kwas węglowy, który przechodząc przez komórki tłuszczowe niszczy je.
Podanie dwutlenku węgla powoduje kontrolowany stan zapalny co zwiększa syntezę włókien kolagenowych i elastynowych odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność naszej skóry.
Naszym celem jest nie tylko niszczenie, ale też odżywienie rejonów, które tego potrzebują.
Karboksyterapia skutecznie zwiększa mikrokrążenie i dotlenia mieszki włosowe, co spowalnia proces wypadania włosów.
Po wprowadzeniu dwutlenku węgla w skórę głowy można zauważyć drobne uwypuklenia. To wynik migracji dwutlenku węgla w obszarze mieszków włosowych.
Nierówności wchłaniają się szybko i pojawia się delikatne zaczerwienienie. Jest to wynik przyspieszenia krążenia krwi i zwiększenia ciśnienia w naczyniach krwionośnych. Proces ten nazywa się rewaskularyzacją, czyli poszerzeniem i udrożnieniem zwężonych naczyń krwionośnych.
Ten sam proces można zauważyć przy obrzękach i cieniach w okolicy oka, zmniejszonej elastyczności skóry na twarzy oraz ciele, przy rozstępach i bliznach.
Wskazania
- Wypadanie włosów
- Cellulit i nadmierna tkanka tłuszczowa
- Rozstępy
- Pierwsze zmarszczki
- Wiotka skóra
Przeciwwskazania
- Ciąża
- Nowotwory w okresie leczenia
- Infekcje tkanek miękkich
- Zaburzenia krzepliwości
- Niewyrównana cukrzyca
Jak przygotować się do zabiegu
48 godzin przed zabiegiem nie należy przyjmować niesterydowych leków przeciwzapalnych m.in. ibuprofen i paracetamol.
Ile zabiegów należy wykonać
W zależności od zaawansowania problemu należy wykonać 5-12 zabiegów, raz w tygodniu.
Ile trwa zabieg
W zależności od zaawansowania problemu należy wykonać 5-12 zabiegów, raz w tygodniu.