Powiedz „NIE” lwiej bruździe i liniom na czole

Botoks i kwas hialuronowy

Botoks i kwas hialuronowy to skuteczne połączenie w walce z zmarszczkami. Czoło, ze względu na swoją, dużą „ruchliwość”, jest jednym z pierwszych obszarów twarzy, na którym pojawiają się zmarszczki. Niestety, w większości przypadków czoło jest doskonale widoczne, a zarysowane na nim zmarszczki, rzucają się w oczy. Zmarszczki poziome można próbować „sprytnie” schować pod grzywką, natomiast żadna sztuczka nie ukryje bruzd między brwiami. Niestety, zmarszczki sprawiają, że otoczenie, a zwłaszcza obcy ludzie, oceniający nas na podstawie pierwszego wrażenia, zaczynają nam przypisywać negatywne cechy. Skłonność do gniewu przede wszystkim.

Zmarszczki poziome i lwie, a botoks i kwas hialuronowy

Czoło narażone jest na powstawanie pionowych zmarszczek mimicznych, przecinających całą jego powierzchnię. Zmarszczenia te uwidaczniają się podczas grymasu zdziwienia, w momencie, gdy podnosimy brwi w górę. Jeśli po opuszczeniu brwi, czoło nie odzyskuje idealnej gładkości, oznacza to, że mimika nie jest już tak elastyczna jak w młodości i emocje pozostawiają trwałe ślady. Drugim, newralgicznym obszarem, są fałdy między brwiami, nazywane lwią bruzdą. Zarysowują się, gdy twarz przybiera gniewny wyraz. W pewnym momencie utrwalają się na gładziźnie czoła.

Botox usuwa zmarszczki na czole

Na pierwsze zmarszczki mimiczne najskuteczniejsza jest toksyna botulinowa, inaczej nazywana botuliną, albo – popularnie – botoxem. Mikrodawki, otrzymywanej z bakterii clostridium botulinum, neurotoksyny, blokują impulsy nerwowe wybranej grupy mięśni. Rozluźnione w ten sposób mięśnie nie kurczą się pod wpływem płynących z mózgu sygnałów i nie wywołują marszczenia się skóry. Impuls gniew lub zdziwienie nie skutkuje już zmarszczonym czołem, ani bruzdami między brwiami.

Efekty botoxu mogą trwać dłużej, niż zapewnia producent

Botox relaksuje mięśnie tak, że nie reagują one na impulsy, nakazujące im np. kurczyć się pod wpływem emocji. Skóra zyskuje więc czas aby odpocząć i niejako samoistnie się „wyprasować”. W rezultacie, po ustąpieniu fazy aktywnej botoxu, czyli w momencie kiedy mięśnie znów zaczynają normalnie pracować, stan naszej twarzy może wciąż być lepszy, niż przed zabiegiem, a kurczliwość mięśni słabsza.

Zmarszczki statyczne na czole

Zastosowanie preparatów, w których czynnikiem aktywnym jest toksyna botulinowa, skutecznie wygładza zmarszczki mimiczne, czyli zmarszczki, które są widoczne tylko w trakcie ruchów mimicznych twarzy. W przypadku zmarszczek statycznych, które powstały na bazie zmarszczek mimicznych, sama toksyna botulinowa nie wystarczy. Zmarszczki statyczne są jak rysy, na stałe utrwalone w strukturze skóry.

Kwas hialuronowy w walce z utrwalonymi bruzdami

Żeby usunąć zmarszczki statyczne, konieczne jest uzupełnienie niedoboru kolagenu i wody w tkankach skóry i wypełnienie załamań. Od ponad dekady, z powodzeniem, stosuje się w tym celu preparaty zawierające kwas hialuronowy. Jest to substancja naturalnie występująca w organizmie, mająca postać przezroczystego żelu, którego cząsteczki magazynują wodę i wypełniają „luźną” przestrzeń pomiędzy komórkami. Kilkunastominutowy zabieg sprawia, że skóra znów staje się jędrna i sprężysta, a zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Botoks – film

Cennik

Jak mogę się zapisać na zabieg?

Zadzwoń tel. +48 792 305 990

Zostaw kontakt - oddzwonimy

Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu wizyty lub zabiegu.

Podobne wpisy

Newsletter

Bądź na bieżąco z ofertami specjalnymi i wpisami na blogu – zostaw kontakt

Subscription Form
Scroll to Top

Zostańmy w kontakcie

Newsletter

Bądź na bieżąco z promocjami i ofertami specjalnymi.

Subscription Form 2