Lipoliza iniekcyjna AQUALYX

Lipoliza iniekcyjna Aqualyx

Jedną z metod redukcji nadmiaru tkanki tkanki tłuszczowej jest lipoliza iniekcyjna. Zabieg polega na ostrzykiwaniu okolic nadmiernie otłuszczonych specjalnym roztworem, który powoduje uszkodzenie i rozpad komórek tłuszczowych. Zabieg jest przeznaczony dla osób, które nie potrafią się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej w jakiejś okolicy. Szczególnie dobre efekty uzyskuje się, jeżeli zabieg stosowany jest na okolice otłuszczenia tzw. pierwszorzędowe. Należą do nich te okolice, które nie reagują na dietę, ćwiczenia fizyczne. Do takich okolic należą np.: zewnętrzna strona ud (tzw. „bryczesy”), biodra, wewnętrzna powierzchnia ud oraz kolan.

Co to jest AQUALYX i na czym polega jego działanie

AQUALYX to nazwa handlowa preparatu, który jako jedyny na świecie jest zarejestrowany do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Preparat podawany jest metodą intralipoterapii, która polega na podawaniu preparatu przy pomocy igły głęboko w tkankę tłuszczową. AQUALYX zawiera w swoim składzie detergenty, które niszczą błonę komórkową komórki tłuszczowej oraz rozpuszczają tłuszcz. Uwolnione lipidy transportowane są do wątroby oraz wydalane z organizmu przez nerki.

Na jakie okolice może być stosowany AQUALYX

 • kończyny górne – w okolicy tricepsu;
 • fałdy na plecach (poniżej żeber);
 • brzuch;
 • biodra;
 • „bryczesy”;
 • okolica podpośladkowa;
 • wewnętrzna strona ud;
 • wewnętrzna strona kolan;
 • podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy

Jak wygląda zabieg

Po odpowiedniej kwalifikacji pacjenta do zabiegu, dokonaniu pomiarów obwodów, grubości tkanki tłuszczowej i wykonaniu dokumentacji fotograficznej lekarz przystępuje do części właściwej zabiegu. 

W okolicę poddaną zabiegowi lekarz przy pomocy odpowiedniej igły wprowadza preparat AQUALYX średnio z 2-4 nakłuć. Wkłucia nie są bolesne, wobec czego nie ma konieczności stosowania znieczulenia miejscowego w trakcie zabiegu.

Zabieg trwa około 15-20 minut

Czy zabieg jest bolesny

Sam zabieg nie jest bolesny, wprowadzone substancje aktywne powodują niewielkie pieczenie, mrowienie oraz swędzenie. Po zabiegu skóra nad miejscem poddanym zabiegowi jest ucieplona oraz zaczerwieniona. Dolegliwości bólowe pojawiają się kilka minut po zabiegu, mogą trwać około 3-7 dni i polegają na wzmożonej tkliwości, obrzęku i uciepleniu miejsca poddanemu zabiegowi.

Dyskomfort/ból po zabiegu związany jest ze stanem zapalnym tkanki tłuszczowej jakie wywołuje roztwór AQUALYX. Jest to efekt pożądany, który prowadzi do uszkodzenia błon komórkowych komórek tłuszczowych i uwolnienia z nich lipidów, które następnie są metabolizowane przez wątrobę. Wobec czego nie należy stosować po zabiegów leków które działają przeciwzapalnie jak np. Nurofen, Ibum, Ketonal. Można stosować leki przeciwbólowe jak Paracetamol, Tramal. Po zabiegu należy nosić nieprzylegającą odzież, gdyż dodatkowy ucisk może nasilać dyskomfort. Można miejscowo okładać okolice poddane zabiegowi lodem. Jak po każdym zabiegu do którego używane są igły mogą powstać siniaki lub wybroczyny.

Jak często należy wykonywać zabieg

Lekarz ustala indywidualnie ile zabiegów będzie potrzebnych do osiągnięcia rezultatów. Kolejny zabieg może być powtórzony po 3-4 tygodniach.

Czy zabieg daje trwałe rezultaty  

TAK, jeżeli pacjent nie przytyje.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • Uczulenie na lidokainę- która dodawana jest do preparatu AQUALYX;
 • Ostre choroby nerek i wątroby;
 • Cukrzyca;
 • Niewyrównana niedoczynność/nadczynność tarczycy;
 • Ciążą, karmienie piersią;
 • Wiek < 18 r.ż.

Czy po zabiegu mogę uprawiać sport

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności zawodowej, do codziennych obowiązków. Jednak przez około 7-14 dni, w zależności od indywidualnej tolerancji/dolegliwości bólowych, nie należy uprawiać intensywnych wysiłków fizycznych. W trakcie zabiegu, w zależności także od okolicy poddanej zabiegowi lekarz przekaże dokładnie informacje pacjentowi jakich ćwiczeń i jakiej aktywności fizycznej należy unikać. Do 7 dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny oraz basenu.

Ważne

AQUALYX jest alternatywą dla liposukcji ale jej nie zastępuje.To zabieg znaczniej mnie inwazyjny i nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania. Najlepsze efekty uzyskuje się osób z prawidłową lub nieznacznie powyżej normy masą ciała.

Cennik

Jak mogę się zapisać na zabieg?

Zadzwoń tel. +48 792 305 990

Zostaw kontakt - oddzwonimy

Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu wizyty lub zabiegu.

Podobne wpisy

Terapia fotodynamiczna
Dermatologia

Terapia fotodynamiczna

TERAPIA FOTODYNAMICZNA jest nowoczesną i uznaną na całym świecie metodą leczenia stosowaną w dermatologii. Nasz ośrodek, jako jeden z niewielu w Polsce, oferuje Państwu możliwość

Czytaj więcej »
Karnawał w stylu glamour
Pielęgnacja twarzy

Karnawał w stylu glamour

Karnawał to czas, żeby brylować i błyszczeć. Styl glamour przeżywa obecnie swój renesans. W tym sezonie obowiązują mocne makijaże, metaliczne kolory, fantazja, gleam i brokat.

Czytaj więcej »

Newsletter

Bądź na bieżąco z ofertami specjalnymi i wpisami na blogu – zostaw kontakt

Subscription Form
Scroll to Top

Zostańmy w kontakcie

Newsletter

Bądź na bieżąco z promocjami i ofertami specjalnymi.

Subscription Form 2