
Redukcja rumienia przy pomocy nowoczesnych technologii to głównie terapia intensywnym źródłem światła- DVL Zabieg polega na działaniu na skórę odpowiednią długością fali, której tkanką docelową jest barwnik krwi czyli hemoglobina. W wyniku podgrzania naczynia dochodzi do jego zamknięcia w efekcie czego rumień blednie. Średnio po 1 zabiegu można spodziewać się zmniejszenia zaczerwienia twarzy od 30 do 70%. Zabieg jest umiarkowanie bolesny. Trwa ok 10-15 minut.
Rumień twarzy – i co dalej?
Rumień twarzy, popularnie nazywany rumieńcem, wypiekami jest efektem napływu krwi do naczyń krwionośnych. Może dodawać urody i zastąpić róż na policzkach ale częściej jest nie chciany i wiele osób chętnie by się go pozbyło.
Możemy mieć do czynienia z rumieniem napadowym, pojawiającym się tylko w określonych sytuacjach, lub rumieniem utrwalonym, który występuje już stale a okresowo ulega dodatkowo zaostrzeniu.
Jeżeli po wypisu lampki wina, zjedzeniu pikantnego lub gorącego dania na Twojej twarzy pojawia się zaczerwienienie to oznacza, że najprawdopodobniej mamy do czynienia z rumieniem napadowym.
Przed i po zabiegu
Rumień mogą prowokować także:
Takie produkty jak czekolada, wanilia, wątróbka, drożdże, rośliny strączkowe ( fasola, groch, bób), owoce cytrusowe, banany, śliwki, figi, bakłażan, awokado, gotowany szpinak oraz przyprawy jak curry, chili, pieprz, sos winegret, sos pomidorowy, marynaty oraz sos sojowy.
Z pośród napojów oprócz znanych czynników wywołujących zaczerwienienie twarzy jak wino, herbata czy kawa, warto także pamiętać o innych alkoholach jak piwo, gin czy wódka!
Pielęgnacja twarzy produktami zawierającymi alkohol, aceton, glikol propylenowy, laurylosiarczan sodu, kwasy owocowe może także podrażniać i potęgować rumień.
Jeżeli unikanie wyżej wymienionych czynników jest niemożliwe lub nie wystarczające rumień na twarzy mogą zniwelować lub zmniejszyć zabiegi laserowe.