Laseroterapia, a w tym laser chirurgiczny CO2 ma bardzo szerokie zastosowanie w dermatologii i medycynie estetycznej. Dzięki nowoczesnej technologii pracy lasera w sposób bezpieczny i co najważniejsze, z bardzo dobrym efektem estetycznym można pozbyć się różnych, często denerwujących czy przeszkadzających zmian skórnych (dzyndzelki na skórze).
Jakie zmiany można usuwać laserem chirurgicznym
- brodawki wirusowe stóp i rąk;
- brodawki łojotokowe;
- włókniaki miękkie;
- kępki żółte powiek;
- znamiona komórkowe;
- przerośnięte gruczoły łojowe;
- prosaki;
- brodawki narządów płciowych (kłykciny kończyste).
Laseroterapia - jak wygląda zabieg
Zabiegi laserem chirurgicznem przeprowadzają wyłącznie lekarze. Nie każda zmiana skórna może być usunięta laserowo, stąd ocena i odpowiednia kwalifikacji do usunięcia zmiany musi być przeprowadzona przez specjalistę. Oglądanie zmiany w powiększeniu przy użyciu dermatoskopu jest bardzo pomocne w procesie kwalifikacji do zabiegu.
Zabiegi laserowe wykonywane są w znieczuleniu miejscowym co powoduje, że są całkowicie bezbolesne dla pacjenta. Wiązka lasera pozwala z bardzo dużą precyzją usunąć daną zmianę skórną. Bezpośrednio po zabiegu na okres 24-72 h zakładany jest jałowy opatrunek. Miejsce poddawane zabiegowi można już następnego dnia myć. Strupek, który powstaje po zabiegu odpada w ciągu 7-14 dni.
Przez okres 7 dni po zabiegu przeciwwskazane jest korzystanie z sauny oraz basenów. Nie należy także opalać miejsca poddawanego zabiegowi do 6 tygodni po zabiegu. Dokładne zalecenia są szczegółowo podawane pacjentowi w trakcie zabiegu.
Zalety laserowego usuwania zmian
- precyzyjne usuwanie zmian bez uszkodzenia tkanek otaczających;
- brak bolesności;
- szybkie gojenie;
- bardzo dobry efekt estetyczny.