teleporada

teleporada

  Zadzwoń i umów się teraz  792 305 990  

Botox leczy depresję?

botox leczy depresje

Leczenie depresji poprzez redukcję zmarszczek może się wydawać zaskakującym pomysłem, jednak takie właśnie zastosowanie testuje producent jednego z wiodących preparatów, zawierających toksynę botulinową, popularnie nazywaną botoksem. I nie chodzi tutaj o depresję wywołaną starzeniem czy utratą pięknego wyglądu, w terapii, której redukcja zmarszczek wydawałaby się pomocna. Botoks jest neurotoksyną, która zatrzymuje przewodzenie impulsów w wybranych mięśniach i właśnie ten mechanizm, według producenta leku, ma pomóc w walce z chorobą.

Botoks, jako blokada złych emocji

Innowacyjny pomysł oparty jest na teorii, która mówi, że nasze emocje wpływają na wyraz twarzy, ale jednocześnie istnieje odwrotna zależność. Jak przekonują twórcy tej teorii, XIX-wieczni myśliciele, zwłaszcza ewolucjonista Darwin, postawili hipotezę, że wyraz twarzy wysyła sygnały do emocjonalnej części mózgu, wywołując adekwatne uczucia. Zgodnie z tą hipotezą, smutny wyraz twarzy nie stanowiłby reakcji na odczuwany smutek, ale odwrotnie, subiektywne uczucie smutku zostało wywołane przez markotną minę. Jako rozwinięcie tej idei, w XX wieku powstała hipoteza mimicznego sprzężenia zwrotnego.

Walka o certyfikat FDA

Producent jednego z preparatów zawierających toksyną botulinową, Allergan, prowadzi intensywne działania w celu uzyskania aprobaty FDA da leczenia depresji. Food and Drug Administration (FDA) to Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków, która jest odpowiedzialna za rejestrowanie terapii i leków. Jej rozporządzenia mają prawne oddziaływanie tylko na terenie USA, ale ze względu na restrykcyjne przepisy Agencji, certyfikat FDA cieszy się uznaniem na całym świecie. Do tej pory FDA zaaprobowała stosowanie botuliny w celu leczenia nadmiernej potliwości, zmarszczek mimicznych twarzy okolicy oka i czoła, nadreaktywnego pęcherza moczowego, przewlekłych migren i spastyczności kończyn. Teraz, Allergan przeprowadza badania kliniczne, mające na celu udowodnienie, że lek może pomóc w leczeniu depresji, co jest ostatnim krokiem przed ubieganiem się o aprobatę FDA.

Test: Botulina w walce z depresją

Badania, przeprowadzone na grupie 258 pacjentów, wykazały pozytywne rezultaty zastosowania toksyny botulinowej w celu zmniejszenia objawów depresji. Trzem grupom dorosłych kobiet, zmagającym się z poważną depresją zaaplikowano odpowiednio: 30 jednostek botuliny, 50 jednostek botuliny lub placebo. Wyniki pokazują, że grupa otrzymująca małą dawkę (30 jednostek) uzyskała lepsze wyniki niż grupa, która otrzymała 50 jednostek. Co zaskakujące, grupa, której podano placebo przewyższała obie grupy, otrzymujące lek przeciwzmarszczkowy. Choć grupa placebo osiągnęła lepsze wyniki niż oczekiwano, Allergan nie rezygnuje z planów kontynuowania badań klinicznych i uzyskania zgody FDA, twierdząc, że całkowita liczba danych, dotyczących skuteczności botuliny wskazuje na to, że lek ten może działać na depresję kliniczną tak samo, jak działa u chorych na migrenę.

Zobacz efekty zabiegów: Botoks przed i po. Wszystko co powinnaś wiedzieć przed zabiegiem - najczęściej zadawane pytania.

  

"Tak, to jest coś dla mnie, jak mogę się zapisać?"

Zadzwoń tel. 792 305 990

 

 Zobacz jak wygląda taki zabieg w Derma Clinique:

 

Jeżeli rejestracja jest nieczynna to:

Zostaw kontakt, wypełnij poniższy formularz oddzwonimy.

Uwaga! Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu.

 

 

Cennik gabinetu medycyny estetycznej

 

Pytanie do dermatologa

pytanie do dermatologa Aleksandra Żerdzińska

Ostatnie posty:

 

promocja dermaclinique

 

box voucher prezent

voucher na prezent derma clinique

 

Galeria zdjęć gabinetu medycyny estetycznej

Derma Clinique

Zostaw e-mail poinformujemy Cię nowościach i promocjach.

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

JSN Metro is designed by JoomlaShine.com