teleporada

teleporada

  Zadzwoń i umów się teraz  792 305 990  

Uważaj na słońce latem i zimą

Zadbana skóra latem i zimą

Uwielbiasz leżeć na słoneczku latem i nie wyobrażasz sobie zimy bez regularnych wizyt w pobliskim solarium? Tłumaczysz to koniecznością uzupełniania witaminy D oraz troską o zdrowy i modny, brzoskwiniowy odcień skóry? Uważaj, ponieważ starzenie się pod wpływem promieniowania słonecznego zostało uznane za odrębny problem medyczny i doczekało się własnej nazwy – fotostarzenie.

Co to jest fotostarzenie?

Badania wykazują, że długotrwała ekspozycja na słońce uszkadza włókna kolagenu i elastyny oraz znacznie przyspiesza starzenie się skóry. Ponadto przyczynia się do powstawania przebarwień, które każdej twarzy dodają lat. Nie wierzysz? Przyjrzyj się koleżankom, które intensywnie się opalają i tym, które raczej unikają słońca. Widzisz różnicę?

Czy trzeba unikać słońca?

Ciesz się ciepłymi promieniami słońca rozsądnie, nie wpadając w niepotrzebną panikę, ale też nie zapominając o szkodliwym wpływie UVA i UVB. Stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym oraz ochrona oczu powinny stać się twoim obowiązkowymi rytuałami zarówno latem, jak i zimą. Wiele osób nie uświadamia sobie, że w „mrocznych miesiącach”, czyli od listopada do marca, mimo chłodu, który odczuwamy, nadal jesteśmy narażeni na promieniowanie słoneczne. Zwłaszcza w górach, podczas narciarskiego szaleństwa, jest ono szczególnie intensywne. Latem, najskuteczniejszy jest kapelusz z szerokim rondem, krem z filtrem i okulary przeciwsłoneczne. Zimą – okulary i krem z filtrem.

Okulary z filtrem UV

Długotrwałe oddziaływanie promieni słonecznych może doprowadzić do oparzenia rogówki lub uszkodzenia siatkówki oka, a w skrajnych przypadkach – być przyczyną zaćmy. Dlatego, kupując okulary, należy upewnić się, że szkła zawierają filtry UVA i UVB. Najlepiej kupować okulary przeciwsłoneczne w sklepie optycznym. Oszczędnościowy zakup w przypadkowym miejscu, może okazać się niezbyt opłacalny, jeśli weźmiemy pod uwagę kwestie zdrowotne. Okulary o przyciemnianych szkłach, ale pozbawione filtrów, mogą wyrządzić więcej szkody niż ich brak, ponieważ ciemne szkło sprawia, że źrenica otwiera się szeroko i jest bardziej narażona na działanie promieni ultrafioletowych, a jednocześnie nie chroni jej żaden filtr.

Uwaga: Tanoreksja to nałóg

Tanoreksja to zaburzenie psychiczne polegające na niekontrolowanej konieczności opalania się. Nazwa tego uzależnienia nawiązuje do anoreksji, innej formy zaburzenia obrazu ciała. Osoby uzależnione od słonecznych kąpieli są przekonane, że opalona skóra oznacza sukces i piękno. Tymczasem nadmiar słońca może powodować poważne problemy, z rakiem skóry włącznie. Jeśli za wszelką cenę dążysz do uzyskania opalenizny w kolorze czekoladowo-brązowym, możesz być w szponach nałogu!

  

"Tak, to jest coś dla mnie, jak mogę się zapisać?"

Zadzwoń tel. 792 305 990

 

Jeżeli rejestracja jest nieczynna to:

Zostaw kontakt, wypełnij poniższy formularz oddzwonimy.

Uwaga! Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu.

 

 

Cennik gabinetu medycyny estetycznej

 

Pytanie do dermatologa

pytanie do dermatologa Aleksandra Żerdzińska

Ostatnie posty:

 

promocja dermaclinique

 

box voucher prezent

voucher na prezent derma clinique

 

Galeria zdjęć gabinetu medycyny estetycznej

Derma Clinique

Zostaw e-mail poinformujemy Cię nowościach i promocjach.

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

JSN Metro is designed by JoomlaShine.com