teleporada

  Zadzwoń i umów się teraz  792 305 990  

Gruboskórni faceci – pielęgnacja cery w męskim wydaniu

Jak dbać o męską skórę

Kosmetyki, podobnie jak ubrania, dzielone są na damskie i męskie. Tak, jak stroje różnią się fasonem, ponieważ dopasowane są do różnych typów sylwetek, tak kremy, toniki i balsamy odbiegają od siebie składem, ponieważ odpowiadają różnym potrzebom skóry. Wbrew pozorom, skóra kobiet i mężczyzn nie jest identyczna.

Skóra mężczyzny - charakterystyka

Mówi się, że faceci są gruboskórni. Okazuje się, że ta obiegowa opinia nie jest całkowicie bezpodstawna. Męska skóra jest o ok. 25% grubsza i mocniejsza od kobiecej, ma też ciemniejszy koloryt i gęściejszą warstwę rogową. Taka budowa tkanki sprawia, że jest ona szorstka w dotyku, ale równocześnie bardziej odporna na zranienia. Panowie mają również 15 razy więcej mieszków włosowych, niż kobiety, i to właśnie one odpowiadają za owłosienie twarzy. Mężczyźni mają także liczniejsze i bardziej aktywne gruczoły łojowe, dzięki czemu ich cera jest chroniona grubszą warstwą lipidową. Nie oznacza to jednak, że męska skóra jest wolna od problemów. Typową bolączką panów jest trądzik, wywołany przez męskie hormony płciowe – androgeny, które zwiększają aktywność gruczołów łojowych.

Starzenie się skóry męskiej i kobiecej

Skóra mężczyzn dłużej zachowuje gładkość, ponieważ brodawki skóry właściwej są większe. To sprawia, że mikrocyrkulacja jest szybsza, a w rezultacie skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona. Androgeny stymulują produkcję kolagenu, sprawiając, że męska skóra zawiera go więcej niż kobieca. Nie znaczy to jednak, ze męska cera nie ulega starzeniu. U mężczyzn szybciej, niż u kobiet pojawiają się zmarszczki mimiczne i są one głębsze. Jest to spowodowane ok. 15 razy większą liczbą mięśni przywłośnych i ich zwiększoną aktywnością.

Męska skóra bez trądziku

Mężczyźni najczęściej walczą z trądzikiem, który może przybierać różną postać. Od łagodnej formy, czyli uporczywych zaskórników, aż do poważnych zmian, które prowadzą do powstawania blizn. Trądzik można skutecznie leczyć. W Derma Clinique dostępne są peelingi zwalczające łagodne i bardziej zaawansowane postaci choroby. Bardzo dobre rezultaty dają peelingi chemiczne (np. peeling na bazie kwasu salicylowego).

Zmarszczki mimiczne u mężczyzn

Minęły czasy, kiedy gabinety medycyny estetycznej odwiedzały tylko kobiety. Coraz częściej pojawiają się w nich panowie, świadomi tego, że atrakcyjny mężczyzna powinien mieć zadbany wygląd. Coraz więcej panów decyduje się na zabieg botoxu, skutecznie niwelujący zmarszczki mimiczne. Aplikacja botoxu to jeden z tzw. zabiegów lunchowych, dających szybkie rezultaty i nie wymagających rekonwalescencji. Toksyna botulinowa, czyli składnik aktywny botoxu powoduje relaksację mięśni i widoczne wygładzenie zmarszczek. Efekty utrzymują się 4-6 miesięcy i, co najważniejsze, wyglądają naturalnie. Mężczyzna po takim zabiegu wygląda na wypoczętego i zrelaksowanego, ale nikt nie będzie kojarzył zmian w wyglądzie z ingerencją medyczną.

Niechciane włókniaki i brodawki łojotokowe

Jeżeli pod pachami, na szyi czy pachwinach pojawiły się odstające, wiszące narośla, medycznie zwane włókniakami miękkimi to okres jesienno-zimowy jest najlepszą porą roku, aby pozbyć się przeszkadzających zmian, które naderwane mogą prowadzić do niepotrzebnego bólu, krwawienia oraz stresu. Z wiekiem na skórze często pojawiają się także ciemne, szorstkie jakby nasadzone na skórę brodawki łojotokowe, często swędzące. Zmiany należy ocenić przy pomocy dermatoskopu i jeżeli są to włókniaki miękkie czy brodawki to najszybszą i najbezpieczniejszą metodą ich usuwana jest laser CO2. Zabieg w znieczuleniu miejscowym jest szybki i zupełnie niebolesny.

  

"Tak, to jest coś dla mnie, jak mogę się zapisać?"

Zadzwoń tel. 792 305 990

 

Jeżeli rejestracja jest nieczynna to:

Zostaw kontakt, wypełnij poniższy formularz oddzwonimy.

Uwaga! Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu.

 

 

Cennik gabinetu medycyny estetycznej

 

Pytanie do dermatologa

pytanie do dermatologa Aleksandra Żerdzińska

Ostatnie posty:

 

promocja dermaclinique

 

box voucher prezent

voucher na prezent derma clinique

 

Galeria zdjęć gabinetu medycyny estetycznej

Derma Clinique

Zostaw e-mail poinformujemy Cię nowościach i promocjach.

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

JSN Metro is designed by JoomlaShine.com